Naar hoofdinhoud
Théâtre National Wallonie-Bruxelles

Inauguration Maison Gertrude
Un centre d’art en maison de repos
Mohamed El Khatib

24.05.2025

Onder leiding van Mohamed El Khatib, artiste associé au Théâtre National Wallonie-Bruxelles, wordt dit project, dat al sinds 2023 in de maak is, onthuld aan het grote publiek. Het is een nogal gek project, waarbij de ruimte van het rusthuis wordt opengesteld voor kunstenaars*ressen en het publiek, met kunstwerken: fotografie, installatie, tekst, video, tekeningen, collages en performance. Ze zijn allemaal ontstaan uit de ontmoeting tussen de ogen van een dozijn kunstenaars*ressen, met uiteenlopende praktijken, en de bewoners van Sainte-Gertrude, een bijzonder huis. Met het kunstencentrum Sainte-Gertrude breidt het theater zich uit naar de stad en de wereld, het oneindige universum van artistieke talen, en opent het een kier in het leven van plaatsen die als gesloten worden beschouwd. En in feite verschillen ze niet veel van een theater: ook in Sainte-Gertrude zijn er verhalen en personages, performances en interpretaties, coulissen en spektakel. Het is dus niet moeilijk te begrijpen waarom het Théâtre National Wallonie-Bruxelles erbij betrokken wilde zijn en alles aan de wereld wilde vertellen. Op 23 mei is het onze beurt om de deuren open te duwen voor twee dagen van vreugdevolle, buitengewone en fijngevoelige inwijding.


Wandeling van Gertrude

De reuzin Gertrude zal haar allereerste verschijning maken in de Marollen! Geboren in het rusthuis van de wijk, de Residentie Sint-Gertrudis, met de artistieke steun van Şengül Özdemir, zal ze fier door de straten trekken, vergezeld door majorettes. Gertrude belichaamt de populaire, rebelse en gulle ziel van de Marollen en van de Residentie. Kom haar verwelkomen zoals het hoort!


Dansavond met DJ-set

Om twee jaar van ontmoetingen tussen de Residentie Sint-Gertrudis, de artiesten van het Théâtre National en het team van Mohamed El Khatib te vieren, wordt deze DJ-set een moment van feest, dans en samenzijn.

Op maat gemaakt voor het diverse publiek van de Residentie — bewoners, zorgverleners, animatoren, hotelpersoneel, artiesten en bezoekers — zal de avond stijlen en generaties combineren: rock, disco, raï, grote hits en hedendaagse muziek zullen de dansvloer laten trillen, ongeacht smaak of leeftijd.

Een uitnodiging om je mee te laten voeren en samen het hoogtepunt van dit menselijke en artistieke avontuur te vieren... dat zeker een vervolg zal krijgen!

Op het programma

→ 14:00 · Opening van het Maison Gertrude
→ 14:00-18:00 · Rondleidingen
→ 15:00 · Karaoke en zang met Maxou Bisous
→ 18:00 · Wandeling van Gertrude
→ 19:00 · Dansavond met DJ-set

En nog veel meer verrassingen!

Kalender

  • - 14:00

    Rondleiding

  • - 14:30

    Rondleiding

  • - 15:00

    Rondleiding

  • - 15:30

    Rondleiding

  • - 16:00

    Rondleiding

  • - 16:30

    Rondleiding

  • - 17:00

    Rondleiding

  • - 17:30

    Rondleiding

  • - 18:00

    Rondleiding

Informatie

Plaats

Residentie Sint-Gertrude - Rue des Capucins, 1000 Bruxelles

© Laetitia Paillé
Le Rideau de saison, Maak & Transmettre · photo : Lucile Dizier, 2024